BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Akvariumo žuvų ligos

Dažniausiai akvariumuose pasitaikančios žuvų ligos
Ligų atsiradimo priežastys būna labai įvairios. Dažnai sunkiai nustatomos. Todėl labai svarbu nuolatos stebėti akvariumo būklę ir palaikyti, pasakykime taip, higieną. :) Geriau išvengti ligos nei kovoti su ja. Svarbu laiku pastebėti ligą, kol ji neįsigalėjo, ir teisingai diagnozuoti.

Pagrindinės priežastys:
* Naujas gyventojas, nepalaikytas “karantine”. Tai gali būti serganti užkrėsta žuvis arba sveika virusų nešiotoja.
* Staigūs laikymo sąlygų pokyčiai: temperatūros kilimas ar kritimas dėl skersvėjo, vandens keitimo, šildymo sistemos gedimo ar panašiai.
* Vandens parametrų pablogėjimas: toksiškas kenksmingų medžiagų lygis (dažnai nitratų, fosfatų) - to išvengiama sistemingai keičiant dalį vandens. Beje, kai kas tvirtina, jog nekeičia vandens, o tik papildo nugaravusį ir “viskas gerai”. Čia, manau, teisybę rasti padėtų kokybiniai vandens testai.
* Nešvarus vanduo: iš vandentiekio, iš svetimo akvariumo. Svarbu nepilti į savo akvariumą vandens iš maišelio su nauja žuvimi.
* Tarpusavio nesutarimų (aišku ne su šeimininku), traumų pasekmės - žaizdos, nubrozdinimai
* Netinkama, nesubalansuota mityba, nekokybiškas, pasenęs ar neatitinkantis konkrečios žuvų rūšies poreikių maistas (tarkime, žolėdė žuvis šeriama mėsišku maistu)
* Kartais kyla problemų dėl pašalinių medžiagų patekimo į akvariumą (aerozoliniu būdu, dūmai, lakios medžiagos - dažai ar panašiai. Beje, tikras atvejis: per “balių” žuvys pavaišintos tortu ir alum… Deja, iki ryto nei viena neišgyveno.)

Gydyti galima iškėlus sergančią žuvį į atskirą indą. Kai kurias ligas būtina gydyti bendrame akvariume. Temperatūra pakeliama iki 27-28 laipsnių. Išjungiamas filtras, galima įjungti papildomą aeraciją.
Gydyti būtina pagal vaistų gamintojo rekomendacijas - reikiama dozė ir atitinkamas vartojimo laikas, dozavimo dažnumas. Geriau vaistų nemaišyti ir dozių neviršyti. Gydant žuvis šerti saikingai, patartina geros sudėties vitaminizuotu maistu.
Gydant patariama naudoti valgomąją druską vaistų veikimui sustiprinti. Koncentracija - iki 5-10mg litre. Po gydymo reiktų pusę vandens pakeisti (galima papildomai ir prieš gydymą). Kelias dienas pakeičiant po 10-20% vandens grąžinti buvusius vandens parametrus.
Temperatūros reguliavimą geriau daryti palaipsniui - per 1-2 dienas.

Čia galite rasti puikia lentelę:

Rodyk draugams